Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia na trzecim miejscu w regionie pod względem liczby użytkowników Internetu

Macedonia na trzecim miejscu w regionie pod względem liczby użytkowników Internetu

internet - utrinski.com.mk

Najwyższy odsetek gospodarstw domowych, które mają bezpośredni dostęp do Internetu w krajach regionu zaobserwowano w Chorwacji i Kosowie, gdzie 64% gospodarstw domowych jest podłączonych do Internetu, wynika z sondażu przeprowadzonego przez agencję Anadolija.

Na trzecim miejscu znalazła się Macedonia, w której dostęp do Internetu ma 58% gospodarstw, a na czwartym Czarnogóra (55%). Na ostatnich pozycjach uplasowały się Serbia oraz Bośnia i Hercegowina, gdzie podłączonych do sieci jest kolejno 50% i 49% abonentów. Najmniej gospodarstw – bo tylko 31% – ma dostęp do Internetu w Albanii i jest to jeden z najniższych wskaźników użytkowników Internetu w Europie.

Wysoki odsetek użytkowników Internetu zarejestrowano w Słowenii, gdzie 83% mieszkańców ma dostęp do sieci, a następnie na Węgrzech (66%), na Słowacji (65%), w Bułgarii (51%), Rumunii (49%), Grecji (44%) i Turcji (40%).

Źródła: plusinfo.mk, utrinski.com.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE