Home / Bałkany / Albania / Współpraca Czarnogóry i Albanii w zakresie rzemiosła i turystyki
montenegro - misto-market.com.ua

Współpraca Czarnogóry i Albanii w zakresie rzemiosła i turystyki

Czarnogórska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości (ZanaPredaK), Zrzeszenie Hoteli Czarnogóry (Udruženje hotela Crne Gore) i Organizacja Turystyczna w Podgoricy (Turistička Organizacija Podgorice) we współpracy z albańskimi wystawcami oraz przedsiębiorcami przedstawili w czwartek na Targach Turystycznych w Budvie projekt finansowany ze środków UE „Pozycja wspólnych produktów turystycznych na rynku międzynarodowym”,  wykonany za pośrednictwem Global Distribution System (GDS) i Internet Distribution Systems (IDS).

Jak poinformował dyrektor wykonawczy Czarnogórskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Boris Marđonović, odnotowano pół miliona turystów w ramach wspólnego systemu rezerwacji online. W systemie tym znajduje się obecnie 58 czarnogórskich hoteli i restauracji. Przekonanie o tym, że gość powinien być zadowolony jest przestarzałe już od dwudziestu lat ponieważ jest oczywiste.  Naszym celem teraz jest zachwycony gość, ponieważ tylko zachwycony turysta z pewnością wróci do naszego miejsca – oznajmił Marđonović.

Pięćdziesięciu albańskich przedsiębiorców rozmawiało w piątek w Budvie z Borisem Marđonoviciem również o poprawie współpracy transgranicznej w dziedzinie rzemiosła, kładąc szczególny nacisk na projekt wspólnej umowy eksportowej.

Nasi partnerzy z okolic Szkodry twierdzą, że najbardziej potrzebne są im urządzenia do barwienia tekstyliów i tkanin, a takich niestety w tej chwili w Czarnogórze nie ma. Podkreślili jednak, że mogą zakupić w większej liczbie niż dotychczas nasze kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne i kolektory do energetyki wiatrowej. Albania jest znana z wysokiej jakości rzemiosła artystycznego i przemysłu drzewnego i tu dostrzega się główne kierunki rozwoju współpracy transgranicznej dotyczącej importu i eksportu, a także wspólnego występowania na rynkach międzynarodowych – dodał dyrektor wykonawczy ZanaPredaK.

 Źródło: pobjeda.me

 

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE