Home / Bałkany / Turcja / Turcja: Koncern Koç Holding notuje zyski

Turcja: Koncern Koç Holding notuje zyski

Turecki koncern Koç Holding w pierwszej połowie bieżącego roku zanotował wzrost zysków o 21% w stosunku do tego samego okresu roku 2011. Dyrektor generalny koncernu, Turgay Durak, poinformował, że zysk netto wyniósł 40 miliardów 758 milionów lir tureckich.

Dyrektor zaznaczył, iż Koç Holding przyniósł tak wysokie zyski w okresie ogólnoświatowych niepokojów politycznych i gospodarczych. W pierwszej połowie roku zatrudniono 2 tysiące 592 nowych pracowników, dając ogółem zatrudnienie dla 83 tysięcy 579 osób. Wartość nowych inwestycji koncernu w pierwszym półroczu 2012 roku wyniosła 1 miliard 816 milionów lir tureckich, co jest ponad dwukrotnością wartości inwestycji w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Turgay Durak podkreślił, iż celem Koç Holding jest być nie tylko liderem na rynku tureckim, lecz także światowym. Firma Arçelik, produkująca sprzęt AGD i wchodząca w skład Koç Holding, w pierwszej połowie roku zwiększyła swą sprzedaż aż o 59%, mimo wyjątkowej stagnacji popytu na rynku europejskim.

Rywalem Koç Holding na rynku tureckim jest koncern Sabancı Holding.

Źródła: ntvmsnbc.com, sondakika.com

About Julia Krajcarz

KOMENTARZE