Home / Nauka / Trzy brązowe medale dla macedońskich informatyków

Trzy brązowe medale dla macedońskich informatyków

Reprezentanci Macedonii zdobyli trzy brązowe medale na 20. Balkanijadzie z informatyki, która odbyła się w Belgradzie między 15 a 19 sierpnia. Zespół prowadzony przez Mile Jovanova i Emila Stankova składał się z 6 zawodników, z których czworo wzięło udział w konkurencji oficjalnej, a dwóch w nieoficjalnej.

W skład macedońskiego zespołu weszli: Bojan Serafimov, Hristijan Bogoevski, Jovan Krajevski, Kliment Serafimov, Vasil Kuzevski i Damjan Angelovski.

W tegorocznej olimpiadzie informatycznej oficjalnie wzięło udział 34 zawodników z najlepszych szkół średnich o profilu informatycznym w Europie Południowo-Wschodniej. Zostali oni wybrani na drodze konkursów krajowych w programowaniu w dziewięciu krajach (Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Cyprze, Grecji, Macedonii, Czarnogórze, Rumunii, Turcji, Serbii). Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Edukacji, Microsoft Development Center w Serbii, Nordeus i Wydział Informatyki, w którego pomieszczeniu odbył się turniej.

 

Źródło: kurir.mk, plusinfo.mk

 

 

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE