Home / Gospodarka / Infrastruktura / Serbia uzgadnia szczegóły kredytu na koleje

Serbia uzgadnia szczegóły kredytu na koleje

Na 21 sierpnia br. w Belgradzie zaplanowano rozmowy przedstawicieli serbskich i rosyjskich kolei. Tematem rozmów będzie realizacja projektu modernizacji kolei serbskich. Serbowie wydadzą na nią 800 mln USD kredytu zaciągniętego u Rosjan (o rosyjskim kredycie informowaliśmy tutaj).

Planowany początek prac na drugim torze łączącym Belgrad i Pančevo wyznaczony jest na koniec tego roku. Rekonstrukcja części Korytarza 10 na linii Golubinci-Ruma rozpocznie się 1 marca 2013 roku.

Jak zapowiedział Milan Maksimović, dyrektor Dyrekcji Infrastruktury Kolei Serbskich, celem spotkanie jest przyspieszenie prac. Głównym warunkiem do podpisania pierwszej umowy wykonawczej ze stroną rosyjską jest uzgodnienie cen projektu wybudowania i elektryfikacji drugiego toru linii Belgrad-Pančevo.

Podczas spotkania strony uzgodnią szczegóły projektów. Wykonawca usługi, rosyjska firma „Zarubežstrojtehnologija” rozpoczęła już przygotowania do realizacji projektu – zarejestrowała swoje przedstawicielstwo w Serbii i jest w trakcie uzgadniania cen i oferty z rosyjskimi przedstawicielami.

Projekt będzie realizowany fazami. W pierwszej nastąpi budowa i elektryfikacja drugiego toru na linii Belgrad-Pančevo, rekonstrukcja sześciu części Korytarza 10 oraz zakup dziesięciu kolejek od rosyjskiej firmy „Metrovagonmaš”.

 

 

Źródło: tanjug.rs, smedia.rs

 

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE