Home / Gospodarka / Handel / Serbia: Broń z Kragujevaca podbija amerykański rynek

Serbia: Broń z Kragujevaca podbija amerykański rynek

bron-e-typos.gr

Rade Gromović, dyrektor fabryki broni Zastava oružje poinformował, że eksport sportowej i łowieckiej broni na rynek Stanów Zjednoczonych ma wielkie znaczenia dla fabryki, którą kieruje. Dla producentów broni ulokowanie swoich produktów na amerykańskim rynku jest bardzo ważne ze względy na wielkość rynku, jego renomę i duże przychody.

Niedawno na targach „Shot show” w Las Vegas fabryka z Kragujevaca zaprezentowała broń półautomatyczną i broń małego kalibru. Według Gromovicia Zastava oružje dostarczy na amerykański rynek dużą ilość broni. Dochody z tej transakcji ustabilizują sytuację ekonomiczną w tym przedsiębiorstwie. Według słów Gromovicia serbską broń spośród tego typu produktów wyróżnia jej wysoka jakość oraz długa tradycja. Fabryka z Kragujevaca w tym roku obchodzi sto sześćdziesiątą rocznicę założenia.

Zastava oružje eksportuje swoje produkty do ponad 40 państw. W 2012 roku fabryka zanotowała dochód z eksportu w wysokości 25 mln USD i dodatkowo zatrudniła 300 nowych osób, z których 150 to ludzie młodzi. Producent broni z Kragujevaca współpracuje z Wojskiem Serbskim i serbskim Instytutem Wojskowo-Technicznym.

 

Źródła: rts.rs, b92.net

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE