Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Produkcja samolotów Eurofighter w Rijece?

Chorwacja: Produkcja samolotów Eurofighter w Rijece?

Były minister gospodarki i prezes rady nadzorczej koncernu INA, biznesmen Davor Štern,  wraz z grupą niemieckich przedsiębiorców podczas tajnej wizyty odwiedził w piątek stocznię  „3 Maj”, gdzie spotkał się z przedstawicielami zarządu.
Delegaci odwiedzający stocznię byli przedstawicielami międzynarodowego konsorcjum Eurofighter w skład którego wchodzą  firmy lotnicze z  Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii. Grupa koordynuje projektowanie i produkcję samolotu myśliwskiego Eurofighter Typhoon.
– Chcieliśmy sprawdzić możliwości techniczne stoczni w Rijece, w celu ewentualnej współpracy przemysłowej. To była pierwsza, pionierska wizyta tej grupy w „3 Maju”, wyrażamy zainteresowanie innymi segmentami i aspektami współpracy na chorwackim rynku – powiedział Davor Štern.
Podkreśla jednak, iż nie chodzi tu o przejęcie stoczni lecz o ewentualne formy przyszłej współpracy. Decyzje dotyczące kontynuowania negocjacji zostaną dopiero podjęte.
O  inicjatywie nie został jeszcze powiadomiony resort gospodarki, rozmowy będą prowadzone dopiero po uzyskaniu konkretnych informacji ze strony konsorcjum.
Jednocześnie Davor Štern zaprzecza, iż wizyta jest w jakikolwiek sposób powiązana z planami przejęcia stoczni przez Quaestus Borislava Škegri.

Źródło: seebiz.eu

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE