Home / Bałkany / BiH / Największa inwestycja greenfield w BiH: Włosi inwestują 30 mln EUR

Największa inwestycja greenfield w BiH: Włosi inwestują 30 mln EUR

Przedsiębiorstwo Metal Ege z Włoch zbuduje kompleks maszyn do obróbki krzemu na terytorium gminy Mrkonjić Grad, a inwestor zobowiązał się do zatrudnienia co najmniej 100 pracowników w procesie produkcji.

Decyzją władz Republiki Serbskiej to właśnie przedsiębiorstwo z Włoch będzie realizować projekt o wartości 30 mln EUR. Jest to największa inwestycja greenfield w BiH, jak podaje minister finansów BiH, Zoran Tegeltija. Minister ocenia, że jest to jeden z najlepszych projektów, które realizuje się obecnie w BiH, ponieważ inwestor jest gotowy, by natychmiast ruszyć z pracami.

Termin realizacji prac nad projektem ustalono na 24 miesiące. Budowa rozpocznie się pod koniec roku, więc według planu już w 2014 roku ma być gotowy kompleks, który zajmie powierzchnię ok. 70 000 m kw.

 

Źródło: seebiz.net, indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE