Home / Bałkany / Czarnogóra / Nagroda dla Czarnogóry i Serbii na Targach Turystycznych w Pekinie
dodjela_nagrade_pobjeda.me

Nagroda dla Czarnogóry i Serbii na Targach Turystycznych w Pekinie

dodjela_nagrade_pobjeda.me

Nagrodę CTW (Chinese Tourists Welcoming Award) za najlepszy marketing przyznano turystycznym organizacjom Czarnogóry i Serbii na Targach Turystycznych COTTM w Pekinie – ogłosiła 10 kwietnia Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTOCG). Wyjaśniono, że nagrodę CTW przyznaje się za osiągnięcia w promocji turystyki na rynku chińskim, w takich kategoriach jak: produkty innowacyjne, media/Internet, jakość usług, najlepszy marketing oraz ogólne powodzenie.

Chińscy turyści w zeszłym roku zrealizowali 83 mln wyjazdów zagranicznych (w 2000 roku – 10 mln), podczas gdy na podróże wydali 102 mld USD. Kraj stał się dzięki temu największym konsumentem na rynku międzynarodowym w tej dziedzinie.

– Mając na względzie te informacje, rynek stanowi znaczący potencjał do dalszego rozwoju turystyki w Czarnogórze, szczególnie w okresie zmniejszonego ruchu turystycznego, poza sezonem – ogłosili z NTOCG.

Na targach przedstawiono oferty Czarnogóry i Serbii. Prezentacji krajów dokonali Emil Kukalj z NTOCG, Aneta Usković z Turystycznej Organizacji Serbii (TOS), a także chińscy przedstawiciele, którzy zapoznali obecnych na targach z naturalnymi i antropogenicznymi zmianami klimatu Czarnogóry. Na stoisku zaprezentowały się m.in. Agencja R Tours oraz Turystyczna Organizacja Budwy, które na targach brały udział w licznych spotkaniach z chińskimi partnerami.

Targi COTTM w Pekinie odbywały się w dniach 9-11.04.2013 roku i zgromadziły ogromną liczbę wystawców z ponad 60 krajów.

 

Źródło: pobjeda.me, montenegro.travel, ekapija.com

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE