Home / Polska i Bałkany / Macedońskie firmy wśród 100 najlepszych w Europie Południowo-Wschodniej

Macedońskie firmy wśród 100 najlepszych w Europie Południowo-Wschodniej

Kilka macedońskich firm znalazło się na liście 100 najlepszych firm w Europie Południowo-Wschodniej opublikowanej na stronie internetowej SeeNews.

W tegorocznej, piątej prezentacji najlepszych firm w Europie Południowo-Wschodniej na liście 100 najlepszych firm 59 miejsce zajęła rafineria Okta AD, która w zeszłym roku była jedyną macedońską firmą w rankingu.

Wśród stu najlepszych banków znalazły się trzy macedońskie – Komercijalna Banka AD, która zajęła 56 miejsce, Stopanska Banka AD Skopje, która uplasowała się na miejscu 59 oraz NLB Tutunska Banka AD ulokowana na 64 pozycji.

Podobnie jak w zeszłym roku na liście stu najlepszych firm ubezpieczeniowych znalazły się Triglav Osiguruvanje AD, który uplasował się na miejscu 64, Eurolink Osiguruvanje AD i Sava Osigurovanje AD kolejno na miejscach 83 i 84, Kjubi AD na miejscu 86 oraz Osiguritelna Polisa AD na miejscu 98.

Na pierwszym miejscu wśród stu najlepszych firm znalazł się OMV Petrom SA z Rumunii. Wśród banków najlepsza okazała się Banca Comerciala Romana SA a pośród firm ubezpieczeniowych Zavarovalnica Triglav ze Słowenii.

Coroczny ranking SeeNews obejmuje firmy o najlepszej wydajności z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Kosowa, Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry, Rumunii, Serbii i Słowenii.

Najnowszy raport zawiera zarówno trzy listy stu najlepszych przedsiębiorstw w dziedzinie biznesu, bankowości oraz ubezpieczeń, jak i dodatkowe oceny, profile firm, wywiady i informacje o najważniejszych wydarzeniach i zmianach w południowo-wschodniej Europie.

SeeNews jest wyspecjalizowanym portalem, który oferuje informacje temat biznesu i rynków z naciskiem na Europę Południowo-Wschodnią. Podsumowaniem jego działań jest coroczny ranking największych firm w regionie.

Źródła: kurir.mk, utrinski.com.mk, top100.seenews.com

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE