Home / Gospodarka / Macedonia: Produkcja przemysłowa wzrosła o 4,5%

Macedonia: Produkcja przemysłowa wzrosła o 4,5%

industrija - novamakedonija.com.mk

Produkcja przemysłowa w Macedonii wzrosła w lutym tego roku o 4,5% w porównaniu do tego samego miesiąca w roku ubiegłym, podał Państwowy Urząd Statystyczny.

Jak pokazują statystyki, produkcja przemysłowa w sektorze górnictwa i kopalnictwa w lutym 2013 roku w porównaniu do tego samego miesiąca w roku poprzednim wzrosła o 17,7%, w przemyśle przetwórczym zwiększyła się zaś o 4,4%.

Według głównych grup przemysłowych produkcja w lutym 2013 roku w porównaniu do lutego 2012 roku odnotowała wzrost w dobrach pośrednich z wyjątkiem energii o 7,9%, trwałych dobrach konsumpcyjnych o 7,2% oraz nietrwałych dobrach konsumpcyjnych o 12%. Spadła zaś produkcja energii o 6,8% oraz dóbr kapitałowych o 7%.

Produkcja przemysłowa w okresie od stycznia do lutego 2013 r. w porównaniu do pierwszych dwóch miesięcy ubiegłego roku wzrosła o 1,9%.

Źródła: novamakedonija.com.mk, plusinfo.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE