Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia: Kolejny hotel znanej marki

Macedonia: Kolejny hotel znanej marki

hotel500 - kurir

Oprócz hotelu Mariott, który jest wznoszony na centralnym placu Skopja, również w dzielnicy Aerodrom nad rzeką Vardar, w pobliżu mostu Bliznak, jest budowany nowy hotel światowej sieci. Inwestor, biznesmen Ajdovan Ademovski, nie ujawnia jeszcze nazwy marki, ponieważ negocjacje związane z podpisaniem umowy franczyzowej są w toku, ale podaje, że mowa tu o wiodącym konsorcjum hotelowym, które w swoim portfolio posiada dziesiątki marek, w tym sieć hotelową.

Przedsiębiorstwa Ademoskiego, City Plaza i Stone Bridge, są inwestorami budowlanymi hotelu, a wykonawcą jest PERA Construction, firma macedońsko-turecka, w której Ademoski jest jednym z partnerów. Hotel będzie posiadał 170 pokoi, 6 sal konferencyjnych oraz centrum SPA jednego z najbardziej znanych sieciowych ośrodków tego typu na świecie.

Ajdovan Ademoski jest obecnie jednym z najbardziej wpływowych biznesmenów w Macedonii, „osobą łącznikową” w każdej większej tureckiej inwestycji, jak np. centra handlowe Ramstor czy przemysł mleczarski Sutasz.  Jest on również franczyzobiorcą tureckich marek BEKO i Arcelik, Koton, Roman, Sarar i Casharel, a jego firma budowlana uczestniczy w budowie inwestycji zagranicznych typu greenfield w Macedonii.

Źródło: kurir.mk, plusifno.mk

 

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE