Home / Gospodarka / Inwestycje / Kosowo: Przedstawiono plan rozwoju Brezovicy

Kosowo: Przedstawiono plan rozwoju Brezovicy

Biuro UE w Kosowie zaprezentowało plan generalny dotyczący rozwoju centrum turystycznego w Brezovicy. Przewiduje on powstanie w strefie zachodniej nowego ośrodka, w pobliżu istniejącego już centrum narciarskiego.
Planowany ośrodek będzie miał możliwość przyjęcia ponad 10 tys. gości i stworzy ok. 3 tys. miejsc pracy. Będą znajdowały się w nim tereny dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Oprócz tego powstanie centrum z miejscami noclegowymi, restauracjami i nieruchomościami.
Planuje się także połączenie ośrodka z istniejącym centrum narciarskim poprzez rozbudowę i modernizację stoków narciarskich.
Celem planu jest stworzenie z Brezovicy miejsca atrakcyjnego dla inwestorów, chroniąc jednocześnie środowisko naturalne.
– Rozwój centrum górskiego w Brezovicy jest przedsięwzięciem długoterminowym, więc na jego realizację będzie potrzebne do 10 lat. Biuro UE bardzo chce pomóc rządowi w wprowadzeniu w życie planu generalnego – powiedział rzecznik biura.
Rząd Kosowa ma zorganizować międzynarodową konferencję darczyńców w 2012 r., aby przyciągnąć potencjalnych inwestorów z sektora publicznego i prywatnego.

Tekst i zdjęcie: botasot.info, tłum, i red. Maria Reptowska

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE