Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Promocja albańskich produktów podczas „Tygodnia Biznesu Narodowego”

Kosowo: Promocja albańskich produktów podczas „Tygodnia Biznesu Narodowego”

W dniach od 15 do 19 października odbędzie się promocja produktów lokalnych, w której udział wezmą Albańczycy, mieszkający w Albanii, Kosowie, Macedonii, Czarnogórze i Serbii. Celem akcji jest zachęcenie obywateli do wybierania wysokojakościowych albańskich produktów narodowych i zniesienie wszelkich barier we współpracy między państwami.

We wtorek, 9 października, przewodniczący Kosowskiego Sojuszu Biznesu (AKB), Agim Shahini, przedstawił projekt „Tydzień Biznesu Narodowego”, którego główne motto: „Spożywam lokalne produkty, a Ty?” ma zachęcić Albańczyków do wzięcia udziału w prezentacji produktów.

Projekt „Tydzień Biznesu Narodowego” powstał z inicjatywy AKB oraz siostrzanych organizacji z Albanii, Macedonii, Czarnogóry i Serbii. Lokalne produkty były już promowane w 3 państwach, zamieszkanych przez Albańczyków, najbliższa promocja odbędzie się w Kosowie, a ostatnia w Serbii.

W prezentacji lokalnych produktów weźmie udział 15 przedsiębiorstw z 5 państw, które będą zachęcać gości nie tylko do skosztowania, ale również zakupu poszczególnych towarów po okazyjnej cenie.

Zdaniem Agima Shahiniego albańskie produkty mają szansę stać się liderami na rynku regionalnym, w szczególności produkty rolne i spożywcze. Realizacja projektu ma na celu także pogłębienie współpracy między krajowymi producentami, która przyczyni się do wzrostu eksportu albańskich towarów.

Źródło: koha.net, kosovatimes.net, rtv21.tv

About Ewelina Górzkowska

KOMENTARZE