Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Wzornictwo przemysłowe tematem konferencji w Atenach i w Salonikach

Grecja: Wzornictwo przemysłowe tematem konferencji w Atenach i w Salonikach

W najbliższym czasie, w Atenach i w Salonikach, będą mieć miejsce konferencje pod hasłem „GOOD DESIGN= GOOD BUSINESS”. Ich pomysłodawcą jest Organizacja Własności Przemysłowej (OBI), jedyna w Grecji instytucja zajmująca się ochroną wzorów przemysłowych, we współpracy z Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM).

Konferencja w Atenach odbędzie się w muzeum przemysłu „Technopolis”, 4 grudnia br. Dwa dni później, w Salonikach, w „The Met Hotel”. Celem obu wydarzeń jest nie tylko poinformowanie, ale też zachęcenie- projektantów i przedsiębiorców- do tworzenia i wykorzystywania wzorów przemysłowych, obierając jako cel ogólny rozwój designu w Grecji.

Na obu konferencjach przemawiać będą zarówno kierownicy, jak i twórcy w dziedzinie wzornictwa w Grecji. Nie zabraknie również projektantów z innych krajów, takich jak Dania czy Francja, które mają długą tradycję na tym polu. Wszystko po to, aby podzielić się z uczestnikami spotkań informacjami o strategiach, jakimi się posługują, a które mogłyby być wcielone, także w Grecji, dla rozwoju wzornictwa.

Uczestnicy także wymienią opinie na temat przyszłościowych tendencji i perspektyw wzornictwa, praw projektantów na poziomie narodowym, lokalnym i międzynarodowym, możliwości wykorzystywania projektów, strategii designu w przedsiębiorstwach, designu jako czynnika przedsiębiorczego rozwoju, problemów w branży, spraw ekonomicznych, nowych usług w branży, itd.

Wzornictwo ma ważną rolę w rozwoju konkurencyjności greckich przedsiębiorstw i ich uczestnictwa na szerszym rynku. Jednocześnie, projektanci mogą rozwijać własną działalność przedsiębiorczą, odpowiednio wykorzystując efekty swojej pracy. Organizatorzy konferencji liczą, że wydarzenie przyczyni się do postępu w obu dziedzinach.

Konferencja dotyczy każdego możliwego znaczenia designu i każdego sektora przedsiębiorczego, w którym może on znaleźć zastosowanie.

Wstęp wolny.

Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE