Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Wyniki badań powyżej oczekiwań australijskich inwestorów

Czarnogóra: Wyniki badań powyżej oczekiwań australijskich inwestorów

Wyniki badań geologicznych prowadzonych na Bjelasicy przyniosły znacznie lepsze wyniki niż oczekiwano. Badania przeprowadzone w polskich i kanadyjskich laboratoriach potwierdziły wysoką zawartość srebra w złożach na Bjelasicy k. Mojkovca. Wiceminister gospodarki ds. górnictwa – Vladan Dubljević, potwierdził, że kopalnia najprawdopodobniej zostanie uruchomiona na początku 2014r.

Największym problemem z jakim boryka się australijska spółka w związku z przyśpieszonym otwarciem kopalni, jest brak wykwalifikowanej siły roboczej. Czarnogóra wraz z australijskim rządem przewiduje uruchomić program szkoleń dla przyszłych pracowników kopalni. W kopalni przewidziano zatrudnienie dla ponad 100 pracowników.

Zgodnie z przyjętym projekt otwarcia kopalni, zagraniczni inwestorzy planują zainwestować  ok 50 mln USD, o czym informowaliśmy już na portalu balkanistyka.org. Kopalnia będzie działać zgodnie z najwyższymi światowymi standardami w zakresie ochrony środowiska. Zarówno Czarnogóra jak i Australia są bardzo zadowolone z dotychczasowej współpracy.

Źródło: portalanalitika.me

 

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE