Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Vichy i grupa MK wezwane do zmiany ofert przetargowych

Czarnogóra: Vichy i grupa MK wezwane do zmiany ofert przetargowych

Komisja Przetargowa ds. prywatyzacji Instytutu Dr Simo Milošević wezwała Vichy i MK do poprawy przedłożonych ofert. Komisja jest niezadowolona propozycjami firm uczestniczących w przetargu, dotyczy to kwot  jakie zostały zaproponowane za kupno 56,48% akcji Instytutu medycyny fizykalnej, reumatologii i rehabilitacji w Igalo.

Kupnem większościowego pakietu akcji zainteresowane jest francuskie Vichy oraz serbska grupa MK należącą do Miodraga Kosticia. W ostatnim czasie firmy biorące udział w postępowaniu przetargowym przedstawiły szczegółowe oferty. Jak nieoficjalnie wiadomo, za zakup akcji należących do rządu, funduszu rozwoju oraz funduszu ubezpieczeń zdrowotnych, francuska firma zaproponowała 300 tys. EUR, natomiast Serbowie ok. 6 mln EUR. Na pokrycie planu inwestycyjnego Vichy deklaruje sumę 33 mln EUR, z czego ok 117 mln miałoby zostać  przeznaczone na nowe urządzenia. Miodrag Kostić zaproponował ok 20 mln EUR.

Wartość rynkowa Instytutu to ok. 6,9 mln EUR. Wartość bilansowa akcji to 159 EUR, zatem nominalna wartość oferty wynosi 33,4 mln EUR. .

Instytut Igalo uważany jest za jeden z najważniejszych ośrodków lecznictwa uzdrowiskowego w Czarnogórze. Trwający przetarg został ogłoszony na początku sierpnia, jest to trzecia próba prywatyzacji ośrodka powzięta od kwietnia 2008 roku. Celem przetargu jest znalezienie inwestora, który umożliwi rozwój działalności Instytutu i sprawi, że stanie się on konkurencyjny na rynku międzynarodowym.

Źródło: seebiz.eu

 

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE