Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Riwiera Budwańska pozywa najemcę kilku obiektów turystycznych na wybrzeżu

Czarnogóra: Riwiera Budwańska pozywa najemcę kilku obiektów turystycznych na wybrzeżu

Grupa hotelarska Budvanska rivijera wniosła skargę na najemcę hotelu Sveti Stefan, Villi Miločer i Plaży Królewskiej – Adriatic properties – w związku z zadłużeniem powodowanym zaległościami w uiszczaniu podatku od nieruchomości za ubiegły rok. Dług za podatek od nieruchomości wynosi 120 tys. EUR, najemca jest ponadto winien 2,5 mln za dzierżawę.

Spór dotyczący wypłaty roszczeń ma zostać wkrótce rozwiązany, ale do tej pory trzeba zastanowić się nad ważniejszą kwestią dotyczącą wyrównania opłat czynszowych. Rządowy partner, grecka grupa Restis stanowczo odmawia poniesienia kosztów długu, twierdząc, że sama doznała szkody w wysokości 7 mln EUR z powodu opóźnień w przyjęciu dokumentów planistycznych. Grupa Restis zwróciła się pod koniec 2011 roku do Rządu o umorzenie długu za mijający okres płatniczy.

Źródła: vesti.rs , seebiz.eu

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE