Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Problemy z zawarciem umowy dzierżawy Ski Center Durmitor

Czarnogóra: Problemy z zawarciem umowy dzierżawy Ski Center Durmitor

Na początku października bieżącego roku rozpisany został przetarg na dzierżawę terenów narciarskich Ski Center Durmitor w miejscowości Žabljak. Proponowany miesięczny koszt najmu wyniósł 2,5 tys. EUR. Syndyk upadłości Čedo Gospić zapewnił wówczas, że poszukiwanie dzierżawcy nie ma żadnego związku ze sprzedażą nieruchomości. Zwycięzcą przetargu została firma Winter Rad, której główną formą działalności jest budowa budynków użytkowych.

Dyrektor przedsiębiorstwa Winter Rad, Danko Stjepović, chce jednak odstąpić od warunków umowy, ponieważ, jak twierdzi, jest ona niezgodna z prawem i nie zaakceptuje jej żadna poważna firma. Twierdzi, że większość warunków została pominięta w ofercie przetargowej, a teraz okazuje się niemożliwa do spełnienia.

– Umowa dzierżawy terenu narciarskiego Ski Center Durmitor została sformułowana zgodnie z normami prawnymi i etycznymi – poinformował Gospić. Oświadczenie jest rezultatem złożenia zażalenia na warunki umowy przez Stjepovicia.

Do ostatecznego podpisania umowy na razie nie doszło, ponieważ Stjepović nie zgodził się na udzielenie gwarancji bankowych i wpłacenie zaliczki za rachunki za energię elektryczną w wysokości 15 tys. EUR. Jeśli firma odstąpi od umowy, zostanie obwiniona za niepowodzenie sezonu turystycznego i osłabienie gospodarki w regionie.

 

Źródła: pobjeda.me, pobjeda.me, montenegro-info.net, portalanalitika.me, vijesti.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE