Home / Bałkany / Czarnogóra / Koreańskie koncerny zainteresowane inwestycjami w Czarnogórze

Koreańskie koncerny zainteresowane inwestycjami w Czarnogórze

Wiceminister zrównoważonego rozwoju i turystyki Marko Čanović spotkał się z przedstawicielami koreańskich koncernów Deawoo International i Hyosung. Według oficjalnych informacji Ministerstwa Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki przedstawiciele koreańskich przedsiębiorstw są zainteresowani budową hoteli i inwestycjami w odnawialne źródła  energii w Czarnogórze.

Jak poinformowano po spotkaniu, koreańscy inwestorzy wykazują duże zainteresowanie przedsięwzięciami związanymi z inwestycjami w turystykę, budową hoteli, a przede wszystkim wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Realizacja tych ostatnich planów zapewniłaby Czarnogórze znacznie większe ilości energii elektrycznej, co miałoby pozytywny wpływ na całą ekonomię oraz wszystkie sektory gospodarki. Podczas spotkania z wiceministrem Koreańczycy szczególną uwagę poświęcili procedurze wydawania pozwoleń na budowę i eliminowaniu barier handlowych.

Reprezentanci Daewoo International i Hyosung oznajmili, że warunki dla inwestycji są w Czarnogórze bardzo korzystne, ponieważ jak podkreślili, istotny jest wysoki udział turystyki w produkcie krajowym brutto (PKB). Wspomniano również o wielkich zasobach naturalnych Czarnogóry, jak i doskonałych warunkach dla wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

 

Źródło: vijesti.me, cdm.me

 

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE