Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Kolejny przetarg Zakładu Tytoniowego zakończył się niepowodzeniem

Czarnogóra: Kolejny przetarg Zakładu Tytoniowego zakończył się niepowodzeniem

Wciąż trwają intensywne prace nad znalezieniem strategicznego partnera dla czarnogórskiego Zakładu Tytoniowego – poinformował dyrektor wykonawczy przedsiębiorstwa, Dejana Šuškavčević.

Niepowodzeniem zakończył się już drugi przetarg na budowę nowej fabryki Zakładu Wyrobów Tytoniowych. Jedyną ważną ofertę złożyło przedsiębiorstwo Zetagradnja, lecz przekroczyła ona wartość 13 mln EUR, co zostało uznane przez komisję przetargową za zbyt wysoką stawkę. Nie rozpatrywano propozycji firmy Trimo, ponieważ wpłynęła po terminie składania ofert.

Kolejny przetarg powinien zostać wkrótce rozpisany, ale konkretna data wciąż nie jest znana.

 

Zakład Wyrobów Tytoniowych został założony przez rząd nieco ponad rok temu i właśnie on ma prawie 67% udziałów w akcjach oraz kapitale.

Nowa fabryka powinna powstać do 1. kwietnia przyszłego roku, kiedy to wszystkie urządzenia, maszyny i pracownicy zostaną przeniesieni do nowej lokalizacji znajdującej się w pobliżu centrum dystrybucyjnego.

 

Źródła: portalanalitika.me, dan.co.me

 

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE