Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Coraz bliżej rozwiązania problemu KAP

Czarnogóra: Coraz bliżej rozwiązania problemu KAP

Na horyzoncie pojawił się nowy tajemniczy inwestor, który chce zainwestować w Kombinat aluminium z Podgoricy (KAP). W nadchodzącym tygodniu delegacja dużej tureckiej spółki, która na razie nie chce ujawniać informacji na swój temat, złoży wizytę w celu zapoznania się na miejscu z sytuacją czarnogórskiego zakładu aluminium od dłuższego czasu borykającego się z dużymi problemami finansowymi. Przedstawiciele tureckiej delegacji spotkają się z przedstawicielami zarządu i związków zawodowych KAP, by omówić możliwości inwestycyjne i opcję ewentualnego przejęcia zakładu.

O planach względem kombinatu informowaliśmy już wcześniej na łamach naszego portalu. Przed niespełna miesiącem czarnogórski rząd ogłosił, że kupnem akcji KAP zainteresowany jest niemiecki inwestor należący do grupy HGL. Grupa HGL miała przeprowadzić dokładną analizę zakładu przed podjęciem właściwych negocjacji. Zgodnie z zapowiedziami ze strony rządu, sprawa z przedstawicielami grupy HGL powinna wyjaśnić się do końca tego miesiąca.

Informacje o potencjalnym inwestorze, który miałby przejąć KAP pojawiają się co jakiś czas w mediach, jednak jak do tej pory nie doszło do poprawy sytuacji zakładu z Podgoricy. Premier Igor Lukšić spodziewa się uporania z problemami KAP w najbliższym czasie. Przedstawiciele związków zawodowych KAP oświadczyli, iż pracownicy nie zaakceptują kolejnej niepewnej próby prywatyzacji, gdyż mogłaby ona doprowadzić zakład do całkowitego upadku. W każdym razie na chwilę obecną nie dopuszcza się zamknięcia zakładów aluminium ale poszukuje inwestora, który pomoże wyjść na prostą.

Źródło: pobjeda.me, rtcg.me

 

 

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE