Home / Gospodarka / Usługi / Chorwacka poczta skupuje złoto

Chorwacka poczta skupuje złoto

 

Przedstawiciele Poczty Chorwackiej oznajmili, że niebawem wejdzie w najbardziej dochodowy, jak na tę chwilę, interes w Chorwacji jakim jest skup złota. Od przyszłego tygodnia mieszkańcy Chorwacji w urzędach Poczty będą mogli sprzedawać swoje kosztowności. Początkowo, złoto będzie można sprzedać w trzydziestu wybranych punktach pocztowych, a w przypadku dobrych wyników sprzedaży – w  kolejnych dwustu.

Z powodu rosnącej konkurencji na rynku, podstawowe usługi oferowane przez Pocztę Chorwacką nie są już tak często świadczone. Na rynku usług pocztowych w Republice Chorwackiej w trzecim kwartale 2012 roku Poczta Chorwacka wykonała w sumie 82,075.174 usług pocztowych, co daje w przybliżeniu 4 % mniej w stosunku do drugiego kwartału i 3,3 % mniej w stosunku do tego samego kwartału ubiegłego roku.

Poprzez wprowadzenie skupu złota na listę swoich usług, Poczta Chorwacka chce zwiększyć przychody i chronić miejsca pracy. Skup złota jest bardzo popularny w całej Europie, przynosi zysk i ma potencjał. Obecnie Poczta Chorwacka jest w fazie omawiania i przygotowywania projektu testowego, który z czasem przełoży się na liczbę miejsc do tego przeznaczonych. Jeśli plan się powiedzie, w przyszłości ilość takich placówek na pewno się zwiększy. Jak na razie nie wiadomo komu w końcowym etapie Poczta Chorwacka odsprzeda kruszec.

Skupem złota będą zajmować się pracownicy Poczty, którzy przejdą odpowiednie szkolenia w tym kierunku. Wszystkie miejsca, do których klienci przyniosą swoje złoto, będą wyposażone w nowoczesny program do wyceny wartości metalu.

 

Źródło: dnevno.hr

 

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE