Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Polska spółka GTC odnotowuje zyski w I kwartale br.

Chorwacja: Polska spółka GTC odnotowuje zyski w I kwartale br.

Grupa Kapitałowa GTC jedna z czołowych spółek deweloperskich w Środkowej i Południowej Europie podała w poniedziałek w Warszawie, że zanotowała wzrost wynoszący 6,3 mln EUR w I kwartale 2012 roku. Wzrost ten był możliwy dzięki stabilizacji na rynku nieruchomości  na obszarze, w którym inwestuje grupa. Poprzedni kwartał spółka zakończyła ze stratą. Całkowita strata w 2011 roku wynosiła 270 mln euro.

Analitycy spodziewali się zysku w wysokości 700 tys. euro. Ponad połowa przychodów GTC, notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pochodzi z inwestycji w Bułgarii, Rumunii, Chorwacji i na Węgrzech. Pozostała część to przychody z inwestycji w Polsce.

W Chorwacji grupa jest czołowym udziałowcem Avenue Centar Zagrzeb, Avenue Mall Zagrzeb i Avenue Mall Osijek. W przyszłym roku oddana zostanie najnowsza inwestycja GTC w Chorwacji –  Avenue Park w Zagrzebiu.

Spółka planuje zwiększyć swój kapitał emisją akcji wartych 100 mln euro, sprzedażą inwestycji oszacowanych na 180 mln EUR oraz kredytami w wysokości 80 mln EUR na nowe projekty.

Grupa GTC powstała w 1994 roku w Warszawie i specjalizuje się w budowaniu parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych i powierzchni mieszkaniowych. Całkowita wartość jej inwestycji  – włączając w to obiekty w budowie – pod koniec marca wynosiła 1,72 mld EUR, a pod koniec 2011 roku równała się 1,7 mld EUR.

Źródło:  seebiz.eu, gtc.com.pl

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE