Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Nowy terminal na lotnisku w Zagrzebiu

Chorwacja: Nowy terminal na lotnisku w Zagrzebiu

W środę 11 kwietnia wiceminister Gospodarki Morskiej, Transportu i Infrastruktury Zdenko Antešić oraz dyrektor wykonawczy Zagreb Airport International Company Limited (ZAIC) Christophe Petit, podpisali umowę dot. koncesji na budowę i zarządzanie Lotniskiem Zagrzeb.

- Ponad 20 lat zastanawiałem się, kiedy lotnisko w Zagrzebiu, które jest największym lotniskiem w Chorwacji, stanie się obiektem na skalę europejską. Jest to niewątpliwie wielki ważny projekt dla Chorwacji – powiedział premier Zoran Milanović przed podpisaniem umowy. Premier przypomniał także, że Chorwacja ma dotąd pozytywne doświadczenia z francuskimi partnerami, którzy wygrali przetarg na koncesję. Francuscy wykonawcy biorący udział w projekcie Bina Istra. Budowali autostradę na Istrii.

Prace mają się rozpocząć w styczniu 2013 r. Zgodnie z umową, ZAIC w ciągu trzech musi wybudować terminal, którego roczna przepustowość ma wynieść min. 5 mln podróżnych. Wielkość I fazy inwestycji wynosi 236 mln EUR, a największa część prac zostanie powierzona chorwackim wykonawcom.

Źródła: dnevno.hr, seebiz.eu, hrt.hr

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE