Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Państwowy Fundusz „Rolnictwo” zakupił oprogramowanie do komunikacji wewnętrznej za 86 tys. BGN

Bułgaria: Państwowy Fundusz „Rolnictwo” zakupił oprogramowanie do komunikacji wewnętrznej za 86 tys. BGN

Państwowy Fundusz „Rolnictwo” (DFZ) zakupił nowoczesne oprogramowanie, które usprawni komunikację wewnętrzną i zapewni większe bezpieczeństwo w przekazywaniu poufnych informacji.

W piątek, elektroniczne wydanie offnews.bg opublikowało informację, że zakupione przez Fundusz oprogramowanie za 86 tys. BGN (ok. 184 tys. PLN) jest analogiczne do Skype, ICQ i MSN. Przedstawiciele z Departamentu wyjaśniają jednak, że zakupiony system zawiera szeroką gamę funkcji, które wykraczają daleko poza możliwości wyżej wymienionych komunikatorów internetowych.

Zgodnie z podaną informacją, „Rolnictwo” podpisało umowę poufności z IBS Bulgaria, która jako jedyna złożyła ofertę i stała się wykonawcą wdrożenia systemu IBM Sametime w Państwowym Funduszu.

Oprogramowanie jest platformą komunikacyjną przeznaczoną do konferencji internetowych z obsługą wideo i dźwięku. Zamówienie obejmuje również licencję, dostawę serwera, 280 miejsc do pracy z kamerą internetową, słuchawkami i mikrofonem, usługi związane z integracją systemu infrastruktury komunikacyjnej DFZ, instalację i konfigurację bazy klientów oraz szkolenie administratorów. Oprócz oprogramowania Sametime, umowa wymaga dostawy Hardware’u, na którym będzie można zainstalować aplikacje dla administracji i urządzeń peryferyjnych jak mikrofony, słuchawki i kamery internetowe dla konsumentów.

Z pomocą komunikatora będą pracowali urzędnicy, realizujący działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Przy jego pomocy zostanie usprawniona praca zespołowa, szkolenia oraz przesyłanie dokumentów.

 

Źródło: dnevnik.bg 1 i 2, mediapool.bg

About Małgorzata Marczak

Pracuje jako asystent w Zakładzie Językoznawstwa Słowiańskiego IFS UMCS w Lublinie. Ukończyła Slawistykę (magister 2011) i Kulturoznawstwo (licencjat 2007) na UMCS. Zakochana w Bałkanach a przede wszystkim w Bułgarii, jej kulturze i folklorze. Zainteresowania naukowe: gramatyka i leksykologia współczesnego języka bułgarskiego oraz metodyka nauczania języka obcego.
KOMENTARZE