Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Otwarto fabrykę rur aluminiowych w Starej Zagorze

Bułgaria: Otwarto fabrykę rur aluminiowych w Starej Zagorze

Turecko-grecka firma Perfectup Packaging BG zainwestowała 3,5 mln EUR w fabrykę rur aluminiowych w Starej Zagorze. Uroczyste otwarcie odbyło się z udziałem ambasadora Turcji Ismaila Amaraza, zarządcy obwodu Stara Zagora Nedjałko Nedjałkowem, konsulem generalnym Turcji w Płowdiwie Şenerem Cebeci i innymi.

Nowy zakład usytuowany jest w południowej dzielnicy Starej Zagory, która ma korzystne połączenie z autostradą Trakia i korytarzem transportowym Ruse-Swilengrad. Plany inwestora obejmują zakup dwóch kolejnych linii produkcyjnych i podwojenie ilości wytwarzanych materiałów. Początkowe możliwości produkcyjne wynoszą 4 mln sztuk miesięcznie, a w zakładzie pracuje 45 osób, do końca roku ma zostać zatrudnionych łącznie stu pracowników.

Głównym akcjonariuszem w przedsiębiorstwie jest turecka firma Perfektüp Ambalaj wraz ze swoją spółką dominującą Bell Holding. Akcjonariuszem mniejszościowym jest grecka firma Aluman. Rurki aluminiowe wytwarzane są poprzez wytłaczanie i poddawanie tzw. zimnej ekstruzji. Następnie, po obróbce termicznej zostają pokryte od wewnątrz specjalnym lakierem i są wysyłane do wypełnienia – rurki są przede wszystkim produkowane na potrzeby przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Do głównych klientów Perfectup Packaging BG należą: Sopharma, Rosa Impex, Aroma.Większość produkcji ma jednak trafiać na eksport, głównie do Turcji i Algierii.

Źródło: capital.bg, citybuild.bg, chambersz.com, standartnews.com.

About Anna Teklińska

KOMENTARZE