Home / Bałkany / BiH / Brytyjski Ionix Systems inwestuje w BiH 2 mln EUR

Brytyjski Ionix Systems inwestuje w BiH 2 mln EUR

Brytyjski producent wysokiej jakości instalacji elektrycznych wykorzystywanych w przemyśle lotniczym, obronnym, przy produkcji energii i w innych sektorach inżynieryjnych, Ionix Systems otworzył w Maglaju zakład produkcyjny. Inwestycja jest warta 4 mln KM (ok. 2,04 mln EUR) i ma stworzyć 200 nowych miejsc pracy, przez co zwiększa atrakcyjność gminy Maglaj. W uroczystej ceremonii otwarcia zakładu produkcyjnego uczestniczyli brytyjski ambasador w Bośni i Hercegowinie, Nigel Casey, burmistrz gminy, Mehmed Mustabašić oraz główny dyrektor wykonawczy Ionix Systems, William Taylor.

– To wyraźny sygnał zaufania do potencjału BiH do przyciągnięcia innych inwestorów z podobnych sektorów. Ionix zdecydował się na tę inwestycję, ponieważ znalazł tu wykształconych, zdolnych i niedrogich jak na warunki europejskie pracowników. Ten przykład pokazuje, co można osiągnąć, jeśli działa się wspólnie, żeby zapewnić warunki, które umożliwią firmom prowadzenie działalności i osiągnięcie sukcesu – powiedział Casey.

Główna siedziba Ionix Systems, a zarazem zakład produkcyjny mieści się w Wielkiej Brytanii, Lancashire. Producent posiada także swoje zakłady w Chorwacji i Estonii, a centrum sprzedaży znajduje się w Niemczech.

 

Źródło: seebiz.net, biznis.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE