Home / Bałkany / BiH / BiH: Tanie linie lotnicze Wizz Air uruchamiają nowe połączenie Tuzla-Malmö

BiH: Tanie linie lotnicze Wizz Air uruchamiają nowe połączenie Tuzla-Malmö

wizzair - pl.wikipedia.org.

Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły otwarcie nowego połączenia na trasie Tuzla-Malmö, które zacznie działać od 31 maja br. i zapowiedziano, że najniższa cena biletów na tej trasie wynosić będzie 52 KM [104 PLN]. Loty odbywać się będę dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki a Wizz Air oczekuje, że przewiezie ponad 30 tys. pasażerów w ciągu pierwszych 12 miesięcy.

Dodając BiH do swojej szerokiej sieci połączeń, Wizz Air działa aktualnie na 260 trasach w 31 krajach i świadczy bezpieczne i przyjazne usługi oraz bardzo niskie ceny milionom swoich klientów.

– Wizz Air jest bardzo zadowolony, że może ogłosić mieszkańcom BiH nową destynację z Tuzli, która po raz pierwszy będzie miała dostęp do niskich taryf podróżniczych. To jest początek nowego rozdziału w historii lotnictwa BiH. Ściśle pracując nad uruchomieniem naszej pierwszej niskobudżetowej trasy z BiH z naszym partnerem – lotniskiem w Tuzli, potwierdzamy nasze przekonanie w możliwości regionu tuzlańskiego, który przyciągnie turystów i dzięki temu będzie generował bardzo potrzebną niskobudżetową formę ruchu lotniczego, powiedział dyrektor generalny Międzynarodowego Portu Lotniczego Tuzla Enver Jukanović.

Asystent Ministra ds. Transportu w rządzie Kantonu tuzlańskiego Nenad Lukanović podkreślił zaangażowanie Ministerstwa Handlu, Turystyki i Transportu oraz władz Kantonu tuzlańskiego w tworzenie niezbędnych warunków do sprawnego funkcjonowania lotniska, gdyż rozwój Międzynarodowego Portu Lotniczego Tuzla jest jednym ze strategicznych celów władz Kantonu tuzlańskiego.

Źródło: biznis.baairlineroute.nettuzla-airport.ba

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE