Home / Bałkany / BiH / BiH i Serbia: Fińska spółka medialna Alma Media przejmuje wiodące portale pracy

BiH i Serbia: Fińska spółka medialna Alma Media przejmuje wiodące portale pracy

Alma Media – jedna z największych spółek medialnych w Finlandii, której działalność opiera się w głównej mierze na wydawaniu prasy i świadczeniu usług internetowych – przejęła portale pracy Posao.ba z BiH, Infostud.com z Serbii oraz Profesia.sk ze Słowacji. Roczny dochód przejętych portali szacowany jest na 8,5 mln EUR, natomiast wartość całej transakcji wynosi 24 mln EUR.

Przejęcie portali oznacza dla przedsiębiorstwa zwiększenie ilości stron internetowych zajmujących się wyłącznie skupianiem ofert pracy. Do tej pory firma była właścicielem fińskiego Monster.fi, czeskiego LMC oraz wiodącego w krajach nadbałtyckich serwisu rekrutacyjnego CV Online.

Przedstawiciele Alma Media uważają, że włączenie do spółki portalu Posao.ba stwarza możliwość rozwinięcia współpracy z wiodącymi portalami w Słowacji, Czechach, Finlandii.

Dotychczasowy właściciel przejętych portali, brytyjskie konsorcjum Daily Mail and General Trust Group postanowiło, że rezygnuje z prowadzenia portali dla klienta środkowo- i północno-wschodnio-europejskiego na rzecz inwestowania w rynek  amerykański i indyjski.

Źródło: seebiz.net


About Agnieszka Wirkus

KOMENTARZE