Home / Bałkany / BiH / EBOiR dalej inwestuje w BiH

EBOiR dalej inwestuje w BiH

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) przyznał 4 mln euro MF banka na kredyty dla małych i mikroprzedsiębiorstw. MF banka poinformowała, że dzięki temu będzie mogła wspierać lokalne małe i mikroprzedsiębiorstwa udzielając korzystnych kredytów z długimi okresami spłaty.

MF banka powołała Mikrokredytową spółkę „Mikrofin”, będącą największą i najbardziej znaczącą instytucją mikrofinansową w BiH. „Mikrofin” jest pierwszą instytucją mikrofinansową, która przekształciła się w komercyjną spółkę mikrokredytową.

Dyrektor MF banka Srećko Bogunović powiedział, że mali przedsiębiorcy są głównymi klientami tego banku i bardzo duże znaczenie mają środki przeznaczone specjalnie dla ich obsługi.

– Ponadto, ważne jest dla nas zaufanie takich renomowanych międzynarodowych instytucji finansowych jak EBOiR, ponieważ jest to znakiem dla nas, że mimo tego, iż jesteśmy młodym bankiem, to zaprezentowaliśmy się jako profesjonalny i rzetelny partner w poważnych projektach inwestycyjnych – powiedział Bogunović.

Dyrektor Przedstawicielstwa EBOiR w Sarajewie Libor Krkoška, podkreślił, że EBOiR jest silnie zaangażowane we wspieranie małych przedsiębiorstw w BiH.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że budujemy długoterminową, udaną współpracę z „Mikrofin”. Mamy nadzieje, że ten kredyt pomoże i przyczyni się do rozwoju i transformacji sektora mikrokredytowego w tym kraju, powiedział Krkoška.

Do tego kredytu przyznano około 380 tys. euro na pomoc techniczną ze Specjalnego Funduszu Akcyjnego EBOiR oraz Funduszu na rzecz Bałkanów Zachodnich.

Od początku swojej działalności na terenie BiH, EBOiR zainwestowało około 1,4 mld euro w ponad 100 projektów, w kluczowych sektorach gospodarki.

Źródło: indikator.ba

 

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE