Home / Gospodarka / Energetyka / Bank Światowy potwierdził wsparcie dla projektów energetycznych w Kosowie

Bank Światowy potwierdził wsparcie dla projektów energetycznych w Kosowie

źródło - orainfo.com

Dyrektor Banku Światowego dla Europy Wschodniej, Ellen Goldstein odwiedziła Kosowo, spotykając się z ministrem rozwoju gospodarczego, Besimem Beqajem. Na spotkaniu omówiono dotychczasowe działania w sektorze energetycznym oraz inicjatywy, która mają zostać zrealizowane w przyszłości. Goldstein potwierdziła także, że Bank Światowy będzie dalej wspierał projekty energetyczne w Kosowie.

Goldstein wyraziła zadowolenie z wymiany systemu filtrów w elektrowni Kosowo A, co wpłynęło na mniejsze zanieczyszczenie powietrza. Kolejnym projektem, który sfinansuje Bank Światowy będzie oczyszczanie popiołu oraz  ziemi znajdującej się przy elektrowniach. Następnym krokiem będzie wsparcie projektu Nowe Kosowo, który zapewni Kosowu stałą dostawę prądu za pomocą nowoczesnej technologii, zgodnej ze standardami międzynarodowymi.

Prócz budowy nowej elektrowni, Bank Światowy wesprze także inwestycje związane z wydajnością energetyczną oraz rozwojem odnawialnych źródeł energii. Jak podkreśliła Goldstein, wszystkie projekty zostaną przedstawione i przedyskutowane na konferencji dla darczyńców, która zostanie zorganizowana przez rząd Kosowa w połowie maja.

 

Źródło: orainfo.com

About Maria Reptowska

KOMENTARZE